![]()
Україна вперше посіла четверте місце в Європі за обсягами введених у 2025 році систем накопичення енергії, встановивши майже 3 ГВт-год нових потужностей.
Україна вперше увійшла до п’ятірки найбільших європейських ринків систем накопичення енергії (Battery Energy Storage System, BESS). За підсумками 2025 року в країні ввели в експлуатацію майже 3 ГВт-год нових потужностей, що дозволило їй піднятися на четверту позицію в загальноєвропейському рейтингу.
Європейський ринок накопичувачів демонструє рекордну динаміку. Загалом у 2025 році країни ЄС ввели в експлуатацію 36 ГВт-год нових систем накопичення енергії. Сукупна встановлена потужність європейських BESS уперше перевищила 100 ГВт-год, а темпи зростання ринку досягли 48% за рік.
Найбільшими ринками промислових акумуляторів залишаються Німеччина, Велика Британія та Італія. Водночас їхня частка поступово зменшується, оскільки інші країни активно нарощують власні потужності.
До першої п’ятірки, окрім трійки лідерів та України, у 2025 році вперше увійшла Болгарія. Вона також ввела майже 3 ГВт-год нових систем накопичення, що дозволило їй обійти низку більш розвинених ринків.
Зростання ролі України в європейському секторі BESS свідчить про швидкий розвиток енергетичної інфраструктури та адаптацію до нових викликів енергосистеми. Це також підсилює інтеграцію України до європейського енергетичного простору.
Запис Україна вперше увійшла до топ-5 Європи за системами накопичення енергії спершу опубліковано на НОВИЙ ФОРМАТ.














