Що сказав Вашингтон Європі в розпал спеки?
На тлі рекордної спеки в Європі, яка загрожує життю людей, міністр енергетики США Кріс Райт закликав не перебільшувати її небезпеку.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
Що сказав Райт
Міністр енергетики США Кріс Райт, виступаючи на конференції Альянсу за відповідальне громадянство, де зібралися переважно консервативні діячі, багато з яких заперечують зміну клімату – зосередився на смертності серед європейців взимку 2022 року.
"Взимку завжди помирає більше людей, ніж влітку, бо холод – набагато більша причина смерті, ніж спека", – заявив він, зазначивши, що наслідки зростання цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну "є руйнівними".
За данними видання, коментарі прозвучали на тлі офіційних попереджень урядів по всій Європі: рекордно високі температури цього тижня становлять загрозу для життя.
Хвиля спеки 2022 року забрала понад 60 000 людей на континенті. Через нинішню спеку закрилися школи, порушився транспортний рух і виникли проблеми з енергопостачанням. Близько 40 людей потонули у Франції, намагаючись охолонути.
Що кажуть кліматологи
"Неможливо порівнювати смертність від спеки та холоду – зв'язок між спекою та смертністю набагато пряміший, ніж з холодом", – заявила Фрідеріке Отто, професор кліматології Імперського коледжу Лондона.
За її словами, смертність від спеки різко зростає на Глобальному Півдні, зокрема в Африці.
Адміністрація Трампа скоротила програми, спрямовані на зменшення небезпеки спеки. Запропоновані заходи захисту працівників застопорилися в Управлінні з охорони праці та техніки безпеки.
На тлі зростання цін на електроенергію через війну в Ірані адміністрація також запропонувала повністю скасувати програму вартістю 4,5 млрд $ для допомоги малозабезпеченим з оплатою рахунків за опалення та охолодження.
Реакція Європи
Попри тиск Вашингтона, європейські політики кажуть, що це їх не зупиняє. Законодавці ЄС ведуть дебати щодо послаблення системи торгівлі викидами, а міністри енергетики блоку зустрілися в п'ятницю під тиском виробників нафти і газу, щоб пом'якшити закон про скорочення забруднення метаном.
Водночас Європа залишається залежною від США щодо природного газу, відмовляючись від російських поставок. Міністр енергетики Великої Британії Мілібенд відповів прямо: "Коли Росія вторглася в Україну, дехто казав нам ігнорувати один шок, пов'язаний з викопним паливом, і повернутися до звичного життя. Тепер, зіткнувшись з другим шоком лише через чотири роки, ми чуємо ті самі аргументи. Ті, хто це каже, помиляються".
Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що Європа пережила один із найспекотніших травнів за всю історію спостережень. У Великій Британії, Франції, Ірландії та Португалії були оновлені національні температурні рекорди.














